A tu sme pre náročnejších lyžiarov pripravili zopár tipov na lyžovačku v okolí Tatranskej Javoriny (na slovenskej a aj poľskej strane Tatier).
Všetky sú v okruhu do 15 km.Nadmorská výška: 940 - 1057 m. Stredisko disponuje celkovo 9-timi vlekmi s prepravnou kapacitou 6080 osôb/hod. V prípade nepriaznivých poveternostných podmienok sú lyžiarske svahy technicky zasnežované. Stredisko Strednica je ideálne na rodinnú lyžovačku. Lyžiarska sezóna trvá od začiatku decembra do konca marca a okrem denného je i možnosť večerného lyžovania. Na Strednici je možné využiť požičovňu lyží, lyžiarsku školu, skiservis. K dispozícii sú 2 bufety i úschovňa lyží..
 vzdialenost: 8km
Lyžovanie pre náročnejších

Ak sa považujete za zdatnejších lyžiarov, tak SKI TaJa v Tatranskej Javorine vám asi stačiť nebude.
V blízkom okolí (t.j. do 15 km) sa nachádzajú štyri lyžiarske strediská, kde si môžete prísť na svoje.
Na slovenskej strane Tatier sú to lyžiarske strediská SKI Bachledova-Jezersko a SKI Strednica v okolí Ždiaru.
Na poľskej strane Tatier sú to strediská Hawran pri Jurgowe a Koziniec pri Czarnej Gore.

Názory na to, či je lyžovačka v Polsku lepšia, čo sa kvality a cien ponúkaných služieb týka, sa rôznia.
Jedna strana na lyžovačke v Poľsku vyzdvihuje nízke ceny skipasov, benzínu, stravovacích služieb. Druhá strana naopak tvrdí, že to nie je pravda a že slovenské lyžiarske strediská išli s cenami dolu, prispôsobili sa, a kvalita služieb, čo sa lyžovania týka, je lepšia na slovenskej strane, pretože na to máme lepšie podmienky.
Objektívnou nevýhodou lyžovania v Poľsku je skutočnosť, že ak máte malé deti, musíte im vybaviť pasy. Taktiež nie všade môžete platiť platobnou kartou alebo Eurom.
Iný vyzdvihujú tú skutočnosť, že v poľských rekreačných strediskách sa ponúka viac zábavy, že to tam proste viac žije, ak to porovnávame so slovenskou časťou Vysokých Tatier. Napr. Zakopane sa cez zimu akoby stáva neoficiálnym hlavným mestom Poľska. Naviac Aquapark TERMA BANIA v Białke Tatrzańskej (PL) ponúka v zimnom období možnosťou oddychu v termálnych bazénoch po lyžovačke v neďalekých lyžiarskych strediskách.

Pretože z Tatranskej Javoriny to máte do spomínaných stredísk iba na skok, máte takto jedinečnú príležitosť vyskúšať si všetky jednotlivé strediská sami a vytvoriť si svoj vlastný úsudok. Tu sú linky na spomíhané strediská:

:: SKI Strednica Ždiar
:: SKI Bachledova-Jezersko
:: SKI Hawran
:: SKI KoziniecAk si chcete naozaj lacno a dobre zalyžovať skúste Poľskú stranu Tatier. Najbližšie je stredisko HAWRAŃ v Jurgowe - ponúka vleky Tatrapoma a lanovú dráhu Tatrapoma Gama (4-sedačka). O pár kilometrov ďalej KOZINIEC v Czarnej Góre - ponúka len 4-sedačkovú lanovú dráhu Tatrapoma Gama a malý detský vlek Tatrapoma. Obe strediská ponúkajú nočné lyžovanie do 22.00h, parkovanie hneď pri svahu zadarmo - občerstvenie je samozrejmosťou.
vzdialenost: 8 a 15km Nadmorská výška: 820 - 1160 m. Ski Bachledova ponúka fantastickú rodinnú lyžovačku s celosezónnou garanciou snehu, 4-sedačku Jezersko, 3-sedačku Bachledova dolina, 9 vlekov, 12 zjazdoviek v dĺžke 11 km vo všetkých druhoch obtiažnosti, ktoré sú pravidelne upravované, 26 km bežeckých tratí, bezplatné parkovanie a skibus zdarma sú pre našich návštevníkov samozrejmosťou, detský areál SUNKID, lyžiarska škola, detská škôlka. Prepravná kapacita strediska je 8270 osôb/hod.
 vzdialenost: 15km
:: Pre náročnejších
  
Ubytovanie Drevenica Javorina
19/3 059 56 Tatranská Javorina SLOVAKIA
tel. 0911 296 314 alebo 0944 366 445 e-mail: blazova.r@gmail.com
WebDesign
© Robert Blazo 2013
aberdoon66@yahoo.com
:: DREVENICA - TATRANSKÁ JAVORINA
Srdečne Vás pozývame na návštevu Vysokých a Belianskych Tatier.
Doprajte si nezabudnuteľné chvíle strávené v nádhernom prostredí našich malých veľhôr.
Načerpajte zdravý optimizmus a novú energiu v lone panenskej prírody.
Poskytujeme ubytovanie v útulnom prostredí tradičnej horalskej drevenice.
    POČASIE