Pravá tatranská lyžovačka sa začína priamo za humnom. O sneh v Javorine núdze nieto. Lyžiarske stredisko SKI-TAJA sa nachádza asi 100 m od našej drevenice. Je vhodné pre deti a začiatočníkov.
SKI TAJA Horna stanicaNadmorská výška: 1150 m.
Z hornej stanice lyžiarskeho strediska SKI TAJA sa vám za jasného počasia otvorí nádherný výhľad na zasneženú panorámu Vysokých a Belianskych Tatier zo severu. Z ľavej strany sa smerom k juhu tiahne masív Belianskych Tatier s dominantným vrcholom Muráňa. Na pozadí, v ďiaľke nad Javorovou dolinou, dotvárajú horizont tatranské velikány (zľava) Jahňací, Kolový a Ľadový štít.
SKI TAJA v Tatranskej Javorine
Poloha GPS: N49.26472, E20.14009 Telefón: +421 903 348 529 E-mail: skitaja@post.sk

Lyžiarske stredisko SKI TAJA v skratke:
zjazdovky počet/dĺžka: 4/1,3 km,
počet vlekov/lanoviek: 3/0,
kapacita: 900 osôb/hod

Lyžiarske stredisko Ski TAJA/Tatranská Javorina sa nachádza v severnej časti Vysokých Tatier, 3 km od Poľskej republiky. Stredisko je vhodné predovšetkým pre začínajúcich a mierne pokročilých lyžiarov.
Náročnosť tratí v lyžiarskom stredisku je nasledovná: ľahké trate: 3, stredne ťažké trate: 1

Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 1020 m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 1150 m., celkové prevýšenie teda predstavuje 130 metrov.
Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec.

Kombinácia ľahkých a stredne náročných lyžiarskych terénov je vhodná pre začínajúcich lyžiarov, no zároveň poskytuje možnosť zdokonalenia techniky lyžovania. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, ktorý sa nachádza v areále strediska. V ponuke je aj večerné lyžovanie.
Stredisko získalo v oficiálnej 5-stupňovej kategorizácii stredísk (najlepšie hodnotenie je 5) Združenia slovenských lanoviek a vlekov (Lavex) hodnotenie: **.

Pre náročnejších doporučujeme lyžiarske strediská v neďalekom Ždiari (SKI Strednica a SKI Jezersko-Bachledova) alebo v blízkých polských strediskách v Jurgowe alebo Czarnej Hore. (pozri lyžovanie pre náročnejších. )
SKI TAJA Dolna stanicaNadmorská výška: 1020 m.
Dolná stanica strediska sa nachádza na juhozápadnom okraji obce Tatranská Javorina. Tesné susedstvo malebného dreveného kostolíka z počiatku minulého storočia prepožičiava lyžiarskemu stredisku zvláštnu komornú (dokonca až vianočnú) atmosféru. V areáli dolnej stanice sa nachádza bufet s občerstvenám. Hneď pod strediskom je neplatené parkovisko.
 vzdialenost: 100m
SKI TAJA ObčerstvenieMedzi jednotlivými jazdami dobre padne krátka pauza na občerstvenie. Hotdog, gulášik, dúšok teplého čaju, kávy alebo čohosi tuhšieho určite poteší. Za slnečného počasia je možné posedieť si na otvorenej terase a nabrať trošku bronzu. V nepriaznivejších podmienkach je možné zohriať sa a oddýchnuť si pri krbe v priľahlom bufetovom zrube.
 vzdialenost: 100m
:: Lyžovanie
  
Ubytovanie Drevenica Javorina
19/3 059 56 Tatranská Javorina SLOVAKIA
tel. 0911 296 314 alebo 0944 366 445 e-mail: blazova.r@gmail.com
WebDesign
© Robert Blazo 2013
aberdoon66@yahoo.com
:: DREVENICA - TATRANSKÁ JAVORINA
Srdečne Vás pozývame na návštevu Vysokých a Belianskych Tatier.
Doprajte si nezabudnuteľné chvíle strávené v nádhernom prostredí našich malých veľhôr.
Načerpajte zdravý optimizmus a novú energiu v lone panenskej prírody.
Poskytujeme ubytovanie v útulnom prostredí tradičnej horalskej drevenice.
    POČASIE